Οι επισκέψεις στη Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Καλαμάτας συνεχίζονται. Σήμερα 23-5-22, είχαμε την χαρά να υποδεχτούμε το Νηπιαγωγείο Λεΐκων, το οποίο γέμισε τους χώρους της βιβλιοθήκης μας με παιδικά χαμόγελα και ζωντάνια.Η ξενάγηση των μικρών μας φίλων πραγματοποιήθηκε στους χώρους των βιβλιοστασίων, του Αναγνωστηρίου, του Κέντρου Πληροφόρησης και του Παιδικού Τμήματος της βιβλιοθήκης. Η εκπαιδευτική επίσκεψη έκλεισε με μια ευχάριστη έκπληξη, που περίμενε τους μικρούς μαθητές, μέσα από το παιδαγωγικό παιχνίδι και την αφήγηση παραμυθιού. Ευχαριστούμε πολύ τους φοιτητές- ασκούμενους από το Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου ( Στάθη και Έφη) για την πολύτιμη συμβολή τους στην πραγματοποίηση της παιδαγωγικής αυτής δράσης, καθώς και τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς που συνόδευσαν τους μικρούς μαθητές για την άρτια συνεργασία και καθοδήγηση!!